Kanał RSS

Blogi

Porywaczom wystarcza chwila nieuwagi rodziców by uprowadzić dziecko. Jedna chwila, która na zawsze odmieni losy dziecka i jego rodziców, chwila za którą rodzice do końca swoich dni będą się obwiniać i analizować ją ciągle od początku, zadając sobie pytanie: ,,dlaczego nie byłem wystarczająco uważny?’’. 

Produkcją brutalnych kreskówek zajmuje się głównie Hamas, a źródła ich finansowania nie są do końca znane. Ważne jednak jest, aby terrorystyczne kreskówki trafiły do palestyńskich dzieci i zostało im od najmłodszych lat wpojone, że męczeńska śmierć za wiarę i naród jest czynem chwalebnym, godnym każdego obywatela. 

 

Dzieci tęsknią za zmarłym, ich żałoba będzie przejawiała się w postaci płaczu i kłopotów ze snem. Mogą mieć poczucie winy, że to one doprowadziły do śmierci bliskiej osoby bo były niegrzeczne. Mogą oceniać swoje zachowanie wg tego co zadowoliłoby rodzica, który zmarł. Zdarza się, że będą utrzymywać kontakt z utraconą osobą przez sny, widzenie lub słyszenie głosu.

Multimedia

Video
Tym razem kolorowanki muzyczne trafiły do dzieci z sierocińca w Tajlandii. Placówka została wybrana dzięki pomocy i zaangażowaniu pianistki japońskiej - Atsuko Seta. Dzieci w podziękowaniu śpiewają dla nas piękną piosenkę.
Dziękujemy!
Video

23 kwietnia odbył sie Recital Atsuko Seta w Pałacu Ostrogskich. 22 kwietania artystka miała próbę w sali koncertowej tego wlaśnie miejsca. Zapraszamy do wysłuchania fragmentu utworu Chopina.

Video

21 kwietnia do Polski, do Warszawy, przyjechala znana japońska pianistka - Atsuko Seta. Przyjęła ona zaproszenie Fundacji FECWIS i zagrała piękny Recital w Zamku Ostrogskich 23 kwietnia, wykonując utwory Chopina i Ginastera. 

Piszą o nas

Dzieci w czasie nauki muzyki doświadczają zbyt dużego stresu, uważa część nauczycieli tego przedmiotu. Rywalizacja i system oceniania, ich zdaniem, jest jedną z przyczyn analfabetyzmu muzycznego wśród najmłodszych.