Kanał RSS
Kanał RSS

Inni o nas

Wywiad dla "Puls Tygodnia" ze Sławomirem Sikorą. O zmarnowanym pokoleniu niewyedukowanych muzycznie. 

16 września na rynku ukazał się nowy tygodnik z przedrukami z prasy polskiej i zagranicznej - "7 Dni Puls Tygodnia". Twarzą gazety jest Cezary Pazura, który jest też felietonistą pisma. Oprócz niego na łamach publikują też:

dziennikarze Tomasz Sekielski (TVP1), Grzegorz Kwolek (RMF FM), czy członek zarządu PZPN Artur Kapelko i poeta Cezary Buszman.

Zapraszamy do lektury!www.puls-tygodnia.pl

Lidia Bajkowska, muzyk i pedagog jest przekonana, iż każdy z nas może nauczyć się zasad rządzących muzyką a dzięki temu pokochać ją a nawet samemu zagrać.

W Polsce istnieje system resocjalizacji, ale nie jest on na tyle zintegrowany, żeby zapewnić odpowiednie przygotowanie osadzonych do wyjścia na wolność. Społeczeństwo z kolei nadal obawia się osób opuszczających więzienia. Zwłaszcza tych skazanych za najcięższe przestępstwa.

Sławomir Sikora, który w więzieniu spędził ponad dziesięć lat, dzielił się doświadczeniami z funkcjonariuszami Służby Więziennej.

Muzyka w różnym stopniu towarzyszy nam na każdym etapie naszego życia. Najlepiej jednak gdyby towarzyszyła od najmłodszych lat. Edukacja muzyczna stymuluje mózg i pozwala lepiej rozwijać się umysłowo w każdym wieku.

22 kwietnia 2013 roku Atsuko Seta - światowej sławy japońska pianistka wraz z Lidią Bajkowską (autorka holistycznej, jedynej na świecie metody nauczania muzyki dzieci) oraz Dorotą Wodzińską (Koordynatorem Fundacji FECWIS) wzięły udzial w audycji w Polskim Radio PR24. 

Zapraszamy do odsłuchania wywiadu.

wywiad z Lidią Bajkowską w dwutygodniku "Dobry Znak" przez SKOK w Wołominie