Kanał RSS
Kanał RSS

Nietykalni - Józef Kurek, Sławomir Sumka

Radny Sławomir Sumka, burmistrz

Przypomina mi się wspaniały film Briana De Palmy „Nietykalni”. Są tacy, którzy czują się nietykalni. W przeciwieństwie do De Palmy w moich rozmyślaniach ci źli noszą miano Nietykalnych. Dobra nazwa bo ich tknąć nie można Eliot Ness i tak jest naszym bohaterem i wygrywa. Jasna strona i te sprawy. Wygrywa bo się nie boi. Ludzie się boją. Boją się wszystkiego. Nie można mieć o to do nich pretensji. Ten strach jest w nich głęboko. Oczywiście, że coraz więcej ludzi przestaje się bać i to jest budujące. Nie boi się komitet protestacyjny przeciwny torowi crossowemu powstałemu na terenie otuliny Kampinoskiego Parku Narodowego. „Kto się boi, jest niewolnikiem” powiedział Seneka.

magdalena_kalenik_fecwis_cross_team_stare_babice_kampinoski_park_narodowy

Nietykalni są wśród nas. W gminach, urzędach…wszędzie. W gminie Stare Babice jest taki nietykalny radny Sumka a w Mszczonowie burmistrz Kurek. No i znowu Łacina się na usta ciśnie. Nomen Omen. Radny Sumka był jedynym kandydatem na radnego. Wielki admirator Klubu Cross Team Stare Babice. Czy Pan Sumka śmiga sobie Enduro na torze w Wojcieszynie? Czy burmistrz Kurek będzie mieszkał w Mszczonowie jak przestanie być burmistrzem? Chodzą słuchy, że marzy mu się Francja. Prowansja?
wiatraki_mszczonow_kalenik_magdalena_barbarzynstwo_ekologia_edukacja
Po decyzjach i działaniach obu Panów pozostanie zryta ziemia, brak nietoperzy, brak gniazd żurawi, uciekający ryś, wilk, bocian czarny, dzięcioł czarny, pełzacz leśny…mała rzekotka drzewna. Kampinoski Park Narodowy, w którym żyje Ryś i Wilk. Radziejowice gdzie swe obrazy malował Chełmoński. ”Odlot Żurawi”.
zurawie_chełmoński_fecwis_ekologia_magdalenia_kalenik

Takie widoki jak z Chełmońskiego były mi dane do momentu uruchomienia wiatraków. Przyjeżdżał Sienkiewicz by w pięknym otoczeniu czerpać natchnienie, aby pisać. Wiatraki przegoniły żurawie a burmistrz Kurek już szykuje nowe dwie bomby ekologiczne. Potem to już tylko Prowansja. W Prowansji coś takiego nie miałoby miejsca. Myśl takowa by się w głowie nie zalęgła. Francuzi dbają o wszystko, co francuskie na przykład naturę.

magdalena_kalenik_fecwis_cross_team_stare_babice_kampinoski_park_narodowy_mszczonów
Dobrze, że są tacy, co się nie boją i walczą, aby chronić wszystko to, co samo się bronić nie może i o to, co dumnie nazywamy dziedzictwem. Połączone siły dają skutki. Zmieniają świat. Nie bójmy się Nietykalnych. Ta ich nietykalność to tylko ułuda.

A i jeszcze. Co to za śmietnik na torze  crossowym Panie Sumka?


śmieci_cross_team_stare_babice_fecwis_kampinoski_park_narodowy_ekologia_jacek_marszalek

Polub nasz profil na Facebooku - Ekologiczna Sfora. Nie bądź obojętny na barbarzyństwo!!