Kanał RSS
Kanał RSS

Mokre Łąki, a towarzystwo z Cross Team Stare Babice.

Puszcza w Potrzebie - Kampinoski Park Narodowy
Cross Team Stare Babice
Jacek Marszałek

Analizuję dokumenty dotyczące choćby zrównoważonego rozwoju, czy Natura 2000, już nie wspomnę o wszelkich zapisach o ochronie środowiska w kontekście Parków Narodowych. I zastanawiam się gdzie jest zła wola, tych, którzy korzystają z treningowego toru w Wojcieszynie, który usytuowany jest w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego? Przecież nie wierzę, że zarząd stowarzyszenie z jego prezesem Panem Barszczewskim jest tak prymitywny, wręcz głupi, że nie rozumie czym jest dewastowanie środowiska m.in poprzez hałas? Skąd w nich brak zrozumienia dla zrównoważonego rozwoju? Nasuwa się jedno słowo EDUKACJA.
 
Być może warto by było zorganizować wycieczkę poglądową byle nie na kładach czy crossach np. do Mokrych Łąk? Panie Barszczewski może w ramach odpoczynku od hałasu, od ciężkiego i wyczerpującego treningu, zabrałby Pan swoich podopiecznych czy współpracowników na spacer po Mokrych Łąkach. W przybliżeniu od toru treningowego w Wojcieszynie macie ok 2,7 km. W prostej linii to już mniejsza odległość bo od 2,53 km do 1,66 km przy średniej 1,8 km, na dowód, przedstawiamy nasze wyliczenia, które dokonaliśmy na podstawie mapy googla.

kampinoski_park_narodowy_fecwis_wojcieszyn_fundacjafecwis_mokre_laki_crossteamstarebabice

Może gdybyście wybrali się na spacer to jednym z elementów edukacji ekologicznej byłoby zapoznanie się z informacjami zawartymi na tablicach umieszczonych przez dyrekcję Kampinoskiego Parku Narodowego. Wiem, że żyjemy często w rzeczywistości dalekiej od normalnych standardów, dlatego umieszczam zdjęcia tablic informacyjnych ustawionych w Mokrych Łąkach na dowód, że w tym obszarze dyrekcja Kampinoskiego Parku Narodowego działa profesjonalnie.

Nasz fotograf, udał się na początku stycznia 2016 w celu udokumentowania stanu faktycznego, a nie np wirtualno-papierowego, jak to często w polskiej rzeczywistości ma dziś miejsce. Tablice informujące gdzie znajduje się uczestnik wędrówki są w dobrym stanie, nie zostały jeszcze zniszczone przez wandali.

kampinoski_park_narodowy_mokre_laki_fundacja_fecwis_cross_team_stare_babice_wojcieszyn_slawomir_sikora

Załóżmy, że niektórzy z uczestników treningu na torze treningowym w Wojcieszynie mają problem z czytaniem ze zrozumieniem. Proszę się Panie Barszczewski na mnie za to nie obrażać, wierzę, że członkowie i sympatycy, którzy trenują na torze w Wojcieszynie są w pełni kompetentnymi i czytającymi ze zrozumieniem uczestnikami życia społecznego. Jednak w Polsce wielu ma problem z czytaniem ze zrozumieniem. Dlatego wziąłem pod uwagę również stan faktyczny, a nie stan życzeniowy części polskiego społeczeństwa. Ale i dla tych mniej ogarniętych jest informacja w postaci znaku informacyjnego z przekreśloną trąbką, co większość odczyta jako zakaz hałasowania.

kampinoski_park_narodowy_fecwis_slawomir_sikora_mokre_laki_cross_team_stare_babice_wojcieszyn

Na dowód umieszczam zdjęcie wykonane w tym samym czasie co poprzednie.

Podsumowując, są wszelkie informacje, że Mokre Łąki stanowią bardzo ważny element w całym ekosystemie, który my obywatele postanowiliśmy chronić. Dlatego tym bardziej nie rozumiem, dlaczego treningowy tor w Wojcieszynie jest zlokalizowany tak blisko miejsca lęgowego ptaków np. zagrożonych wyginięciem?

A może Panie Barszczewski macie gdzieś wszelkie zasady? Może jest tak, jak wypowiedział się jeden z uczestników torowych zmagań, że tu nie obowiązują żadne zasady, tu jest freestyle? Czyżby członkowie i sympatycy Cross Team Stare Babice torowy fresstyle przenosili również na pozacrossowe życie? Jeśli tak jest, to proszę odpowiedzieć na jakie obszary, bo trochę zaczynam się gubić.

Rozumiem, że ma Pan świadomość z jaką prędkością rozchodzi się hałas, a może nie? Zakładam jednak, że uczęszczał Pan np na przedmiot o nazwie fizyka? Rocznik Pana czyli wczesne lata siedemdziesiąte, wskazuje, że podlegał Pan obowiązkowi edukacyjnemu, z podstawową wiedzą o prawach fizyki, w tym o hałasie i jego wpływie na środowisko?

kampinoski_park_narodowy_fecwis_ekologia_mokre_laki_edukacja_wojcieszyn_cross_team_stare_babice

 
 


Powiązane filmy z Google Video

Loading...
Loading...