Kanał RSS
Kanał RSS

Czy Jarosław Domagała świadomie narażał dzieci na niebezpieczeństwo?

Raport sporządzony w szkole muzycznej w Gostyninie
Czy Jarosław Domagała świadomie narażał dzieci na niebezpieczeństwo?
autor fot. Sławomir Sikora

Kolejny fragment raportu sporządzonego na wniosek Burmistrza Gostynina Włodzimierza Śniecikowskiego przeprowadzony w Miejskiej Szkole Muzycznej I st. w Gostyninie (Raport w całości do pobrania w formie PDF)

„Podczas kontroli stwierdzono również, że uczniowie Szkoły nie mają zapewnionych właściwych warunków do pozostawiania w Szkole odzieży wierzchniej. Dzieci korzystają z wieszaków znajdujących się w holu na parterze, natomiast nie mają zapewnionego prawa korzytania z szatni, wyodrębnionenej z pomieszczenia portierni.

Czy ktoś kto czyta ten raport ma jeszcze jakieś wątpliwości co do jakości kierowania szkołą przez Jarosława Domagałę. Po co w takim razie dzieciom szatnia, po co im tworzyć warunki do socjalne, to nie jest istotne. Najważniejsze, że jest kanapa składana, prysznic, salka wypoczynkowa dla osób uczących i pewnie ich gości.

Analiza dokumentacji i oznaczeń związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy na terenie Szkoły wykazała, że w Szkle znajdują się apteczki, gaśnice oraz instrukcja bezpieczeństwa. Brakuje oznakowania dróg ewakuacyjnych na I piętrze Szkoły oraz planów ewakuacyjnych Szkoły. Została opracowana ocena ryzyka zawodowego nauczycieli, nie ma natomiast oceny ryzyka zawodowego pracowników administracji i obsługi.“

  Znów ktoś nie rozumie z komisji, że drogi ewakuacyjne w gostynińskiej Miejskiej Szkole Muzycznej I  st. nie są potrzebne. Przejmować się takimi drobiazgami, przecież jeśli się dobrze żyje ze Strażą Pożarną, a lepiej z jej komendantem, to drogi ewakuacyjne nie są istotne.

   Opracowywanie oceny ryzyka zawodowego pracowników administracji i obsługi, to kolejny zbędny szczegół, który z pewnością mógłby rozproszyć uwagę, wręcz ją odwrócić od istotnych, ważnych problemów, z którymi zderzał sie każdego dnia dyrektor Jarosław Domagała, choćby w zakresie organizacji hostelu dla osób przyjeżdżających z Poznania, Łodzi czy Torunia. Pracownicy administracyjni czy obsługa to przecież najniższa grupa społeczna w szkole, nie godna zainteresowania tak utalentowanego, tak dobrze wyedukowanego człowieka, jakim jest Jarosław Domagała.

Lecz postawmy pytanie na koniec tej częsci raportu:
Czy Jarosław Domagała świadomie narażał dzieci na niebezpieczeństwo?


Powiązane filmy z Google Video

Loading...
Loading...