Kanał RSS
Kanał RSS

Czy Dyrektor Jarosław Domagała świadomie lekceważył swoje obowiązki?

Raport sporządzony w szkole muzycznej w Gostyninie - Kontrolowanie dyscypliny pracy i ewidencja czasu pracy.
Czy tak ma wyglądać Szkolnictwo Artystyczne w Polsce?
autor fot. Sławomir Sikora

 Sięgnijmy po następny fragment raportu (Raport do pobrania w formie PDF) dotyczącym Jarosława Domagały  i jego dzielnych współpracowników przeprowadzony w Miejskiej Szkole Muzycznej I st. w Gostyninie na wniosek burmistrz Gostynina Włodzimierza Śniecikowskiego:

"Ponadto, w wielu przypadkach, np. w rozkładach zajęć Pani K.C. (załącznik nr 34 do protokołu) i Pani G.S. (załącznik nr 35 do protokołu), liczba tygodniowych godzin jest niezgodna z arkuszem organizacji pracy szkoły (załącznik nr 30 do protokołu). Według ustnych wyjaśnień Dyrektora, liczba godzin ustalanych dla danego nauczyciela jest dostosowana do łącznej liczby wszystkich godzin zatwierdzonych w arkuszu organizacyjnym szkoły. Zmiany wewnętrzne w zakresie ustalania liczby godzin nie były zgłaszane organowi prowadzącemu z powodu niewiedzy Dyrektora."

I znów nasz dzielny Dyrektor zasłania się niewiedzą, ot znów jakiś nieistotny błąd w ilości godzin jakie nauczyciel powinien poświęcić dzieciom. Bycie Dyrektorem do czegoś zobowiązuje tak czy nie? Jeśli jestem osobą odpowiedzialną za zespół ludzi, to muszę mieć przygotowanie merytoryczne, a przede wszystkim doświadczenie i chcieć się uczyć. Nie wyobrażam sobie, abym pracując w tak strategicznym miejscu dla przyszłości nas wszystkich w podobny sposób działał, a  swoje postępowanie usprawiedliwiał niewiedzą. Może warto się uczyć? Postawię kolejne pytanie. Czy Dyrektora Jarosław Domagała świadomie lekceważył swoje obowiązki? Zbyt często pojawia się w tym raporcie odpowiedź: "nie wiedziałem".


Powiązane filmy z Google Video

Loading...
Loading...